خبر گزاری جوانان ایران - آینه

29 فروردین روز ارتش جمهوری اسلامی ایران

تاریخ:چهارشنبه 29 فروردین 1397-01:18 ب.ظ

پس از پیروزی انقلاب، در شرایطی که دشمنان کمین کرده انقلاب و به تبعیت از آنان دوستان نا آگاه، نغمه شوم و خطرناک انحلال ارتش را سرداده بودند و ارتش در حساسترین شرایط حیات خود قرار گرفته بود، امام خمینی (ره) به عنوان بزرگترین حامی ارتش پای در میدان نهاد و نقشه شوم دشمنان انقلاب را نقش بر آب نمود و طی پیامی، با قاطعیت هرچه تمامتر، ضرورت حفظ ارتش را اعلام و در جهت انسجام، یکپارچگی و وحدت ارتش، فرمان تاریخی و مهمی را صادر فرمودند و روز 29 فروردین را روز ارتش نامگذاری کردند.


چه شد که 29 فروردین به نام ارتش نام گذاری شد؟
از 19 بهمن 57 و دیدار همافران نیروی هوایی ارتش با امام خمینی(ره) ارتشی ها با سرعت بیشتری به انقلاب اسلامی پیوستند و پس از پیروزی انقلاب اسلامی، از همان اولین روز ، کار خود را برای دفاع از انقلاب اسلامی ایران شروع کردند.اولین درگیری و نا آرامی در منطقه ترکمن صحرا و در نزدیک مرزهای شوروی(سابق) توسط گروهکهای چپ و مزدوران استکبار با هدف خودمختاری منطقه آغاز شد که با اعزام یگانی از کارکنان داوطلب نیروی زمینی ارتش سرکوب شد.

 

ارتش به سراغ کنترل ناآرامی های سایر مناطق مثل کردستان و آذربایجان غربی رفت. همزمان جنگ روانی علیه ارتش در داخل و خارج کشور به راه افتاده بود و به دنبال آن بود تا ارتش را یک نیروی ضد مردمی و عامل امپریالیسم معرفی کند که همچنان سرکوب مردم را ادامه می داد و بایستی منحل می شد و جای خود را با یک ارتش خلقی یا بی طبقه توحیدی عوض می کرد. همین جوسازی ها سبب شد تا شهید سپهبد ولی الله قرنی اولین رییس ستاد مشترک ارتش در نامه ای استعفای خود در روزهای اول فروردین 1358 را به امام خمینی (ره) تقدیم کند.

 

ارتش,علت نامگذاری 29 فروردین به عنوان روز ارتش,روز ارتش

 29 فروردین روز بزرگداشت حماسه آفرینی های دلاور مردان ارتش ایران

 

شهید قرنی در استعفای خود با شکایت از اقدامات ضد انقلاب و دشمنان خارجی و دخالت های بیجا در امور ارتش چنین نوشته بود:

<< معاون نخست وزیر انقلاب که خود را واضع مقررات و مالک الرقاب می داند بدون آنکه بداند ارتش چه موقعیت و چه امکاناتی دارد و متأسفانه بدون اینکه حتی اینجانب را طرف مشورت قرار دهد هر روز دستوراتی صادر می نماید که ارتش بایستی شاهد لطمه ای دیگر بر روحیات افسران و افراد خود و افتادن مقداری سلاح و مهمات و مال و منال به دست افراد ناصالح و وابسته به خارجیان باشد و... وزیر دفاع بدون مشورت و نظر خواهی از اینجانب و خارج از وظایف خود می رود و از رادیو و تلویزیون و مطبوعات نسنجیده می گوید که سربازان فروردین مرخص و بالنتیجه تعداد معدودی که از ارتش با خون دل به سربازخانه ها کشانده بود، نگهداری سربازخانه ها را رها کرده و به موطن خود می روند و شب هنگام عناصر توده ای وابسته به سیاستهای خارجی با کامیونها به سربازخانه ها می روند و باقیمانده اسلحه و مهمات را بار کرده و به خارج از شهر می برند... دولت بدون مشورت با ارتش و آگاه ترین مرجع ارزیابی کردستان، نمایندگانی را به آن صفحات می فرستند که با ورود آنها و اولین سخن پراکنی که می کنند مردم را به پادگان مهاباد ریخته و غارت می کنند و در جلوی همین هیأت فرماندة پادگان را گلوله باران می کنند...>>


 کمتر از یک ماه بعد، سپهبد قرنی توسط گروهک فرقان ترور شد و به شهادت رسید تا علاوه بر آثار جنگ روانی سنگینی که بطور مستقیم و غیر مستقیم توسط دشمنان خارجی، طیف ضدانقلاب، منافقین، حزب توده و عناصر نا آگاه در ارتش جریان داشت، بی انضباطی، سستی و عدم تمکین از فرماندهان نیز به مشکلات ارتش اضافه شود.

 

مشکلات فراوان ارتش سبب شد تا فرماندهان وقت ارتش جمهوری اسلامی ایران با درخواست وقت ملاقات از امام خمینی(ره) برای بیرون رفتن از این وضعیت چاره اندیشی کنند و از امام (ره) بخواهند ایشان فرماندهی خود بر کل نیروهای مسلح را مجدداً اعلام نمایند. تا با استفاده از این حکم حکومتی قوام و انضباط بر ارتش برگردد. امام خمینی نیز (ره) با صدور پیامی تاریخی در تاریخ 29 فروردین سال 58 خطاب به ملت ، سنگ بنای روز ارتش را گذاشتند.

 

پیام تاریخی امام خمینی (ره) در سال 1358 و نامگذاری روز ارتش
با پیام تاریخی و حیات بخش امام خمینی (ره) در سال 1358 ارتش تولدی نو یافت و (ارتش جمهوری اسلامی ایران) پا به عرصه وجود گذاشت.

 

روز ارتش,علت نامگذاری 29 فروردین به عنوان روز ارتش,ارتش ایران

نامگذاری 29 فروردین به نام روز ارتش از ابتکارات امام خمینی(ره) بود.

 

بسم اللَّه الرحمن الرحیم‏

26 فروردین 58/ 17 جمادى الاولى 99
ملت شریف و مبارز ایران- وفقهم اللَّه تعالى‏

با اهداى سلام و سپاس از مجاهدات خستگى ناپذیر شما ملت شجاع که اهداف مقدس اسلام را تا آستانه پیروزى رساندید و دست خیانتگران داخلى و خارجى را با خواست خداى بزرگ قطع کردید، لازم است به تذکرات زیر توجه نمایید:
1- روز چهارشنبه 29 فروردین روز ارتش اعلام مى‏ شود. ارتش محترم در این روز در شهرستان هاى بزرگ با ساز و برگ به رژه بپردازند و پشتیبانى خود را از جمهورى اسلامى و ملت بزرگ ایران و حضور خود را براى فداکارى در راه استقلال و حفظ مرزهاى کشور اعلام نمایند.


2- ملت ایران موظفند از ارتش اسلامى استقبال کنند و احترام برادرانه از آنان نمایند. اکنون ارتش در خدمت ملت و اسلام است و ارتش اسلامى است، و ملت شریف لازم است آن را به این سِمت رسماً بشناسند و پشتیبانى خود را از آن اعلام نمایند. اکنون مخالفت با ارتش اسلامى که حافظ استقلال و نگهبان مرزهاى آن است جایز نیست. ما و شما و ارتش، برادرانه باید براى حفظ و امنیت کشورمان کوشش کنیم و به شرارت اشرار و اختلال مفسدین خاتمه دهیم.


3- افراد ارتش موظفند در داخل ارتش حفظ نظم و سلسله مراتب و ضوابط را بکنند. توجه ننمودن به این مسائل موجب ضعف ارتش اسلامى مى‏ شود و نظام را از هم مى ‏پاشد. سربازان و درجه داران و افسران موظفند سلسله مراتب را حفظ و مراعات کنند؛ چنانچه رؤساى فوق موظفند با ارتش به طور محبت و برادرى رفتار نمایند و از دیکتاتورى که در رژیم طاغوت بود اجتناب نمایند. ارتش اسلامى باید با حفظ سلسله مراتب و نظام صحیح اسلامى و اطاعت کامل زیردست از ما فوق و رعایت کامل ما فوق از زیردست، اداره شود. تخلف از این امر ضد انقلاب است و مورد مؤاخذه خواهد بود.


4- افراد خارج از ارتش حق ندارند در امر ارتش دخالت کنند و ارتشى را در داخل ارتش یا خارج بدون مجوز دستگیر کنند. اگر شکایتى دارند یا اطلاع از مجرمیت کسى دارند، روى موازین شرعى و قانونى رسیدگى خواهد شد. دخالت بیجا در داخل ارتش موجب ضعف آنان مى‏شود و مخالف انقلاب اسلامى است.


5- این قشر از ارتش که در خدمت اسلام و ملت هستند و وفادارى خود را از جمهورى اسلامى اعلام نمودند، اگر خداى نخواسته در رژیم طاغوتى خلاف و گناه صغیره کرده‏اند، با برگشت به سوى خداى تعالى و جمهورى اسلامى مورد عفو خداوند رحمان و عفو ملت شریفند، و این جانب نیز آنان را عفو کردم. امید است آنان با دلگرمى و اعتماد به خدا و ملت شریف به خدمت خود صادقانه ادامه دهند و با قدرت در پادگان هاى خود مستقر شوند. از خداوند تعالى عظمت اسلام و مسلمین و هدایت جوانان فریب‏ خورده ‏اى را که مى ‏خواهند در صفوف مسلمان ها تفرقه بیندازند خواستارم، و هوشیارى ملت را در مقابل توطئه ‏هاى غیر اسلامى امیدوار. و السلام علیکم و رحمة اللَّه.
روح اللَّه الموسوی الخمینى‏
(صحیفه امام، ج‏7، ص: 20 و 21)
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 
https://midirectorioempresarial.es/noticias/page/20/
چهارشنبه 28 فروردین 1398 06:32 ق.ظ
ロレックス コピー激安価格でロレックス偽物を通販していますので,高級スーパーコピー時計販売買取
http://studioitalia.pl/pl/firma/dallagnese
چهارشنبه 28 فروردین 1398 06:31 ق.ظ
シャネル時計スーパーコピー、最も良いスーパーコピーブランド専門店!
http://www.myvibor.ru/trening/holotrop.php
چهارشنبه 28 فروردین 1398 06:31 ق.ظ
ルイヴィトンコピーダミエ Louis Vuitton財布N60825 品番:N60825 N品価格:10000円 ルイヴィトンコピーダミエ Louis Vuitton財布N62665
http://www.datamars.com.ar/bluestick/
چهارشنبه 28 فروردین 1398 06:30 ق.ظ
楽天ブランドコピー
adidas originals zx 750 may 2013 2
چهارشنبه 21 فروردین 1398 07:33 ب.ظ
<a href="http://www.recepcionesecuador.com/17/semi-hi-cut-air-jordan-black-and-red ">semi hi cut air jordan black and red</a><a href="http://www.recepcionesecuador.com/18/ncaa-basketball-shop ">ncaa basketball shop</a><a href="http://www.recepcionesecuador.com/19/air-jordan-six-rings-pink-air-jordan-nelly-six-rings ">air jordan six rings pink air jordan nelly six rings</a><a href="http://www.recepcionesecuador.com/2/mens-nike-air-max-command-navy-obsidian-blue-white-running-trainers-629993-417.-thumbnail.-thumbnai ">mens nike air max command navy obsidian blue white running trainers 629993 417. thumbnail. thumbnai</a>
adidas originals zx 750 may 2013 2 http://www.alphonsotv.com/11/adidas-originals-zx-750-may-2013-2
mens athletic shoes clearance
چهارشنبه 21 فروردین 1398 07:33 ب.ظ
<a href="http://www.bluewilsonblue.com/39/air-jordans-for-boys-on-sale ">air jordans for boys on sale</a><a href="http://www.bluewilsonblue.com/4/nike-free-4.0-flyknit-trainers ">nike free 4.0 flyknit trainers</a><a href="http://www.bluewilsonblue.com/40/kendrick-lamar-x-reebok-classic-leather ">kendrick lamar x reebok classic leather</a><a href="http://www.bluewilsonblue.com/5/first-look-air-jordan-4-gs-pearl ">first look air jordan 4 gs pearl</a>
mens athletic shoes clearance http://www.jedrzejewscy.com/31/mens-athletic-shoes-clearance
nike lebron xi mens
چهارشنبه 21 فروردین 1398 07:33 ب.ظ
<a href="http://www.execforumsbrasil.com/28/jordan-13s-2013 ">jordan 13s 2013</a><a href="http://www.execforumsbrasil.com/29/nike-jordan-1-retro-velcro ">nike jordan 1 retro velcro</a><a href="http://www.execforumsbrasil.com/3/nike-air-max-thea-kohls ">nike air max thea kohls</a><a href="http://www.execforumsbrasil.com/30/air-jordan-retro-4-bred-pink ">air jordan retro 4 bred pink</a>
nike lebron xi mens http://www.terrivelsimetria.com/35/nike-lebron-xi-mens
adidas jacket blue and white
چهارشنبه 21 فروردین 1398 07:33 ب.ظ
<a href="http://www.jocondelux.com/17/vibram-fivefingers-flow-purple-silver ">vibram fivefingers flow purple silver</a><a href="http://www.jocondelux.com/18/nike-air-max-uptempo-green ">nike air max uptempo green</a><a href="http://www.jocondelux.com/19/air-max-nike-size-11.5-cheap ">air max nike size 11.5 cheap</a><a href="http://www.jocondelux.com/2/pas-cher-nike-air-max-2012-homme-bleu-noir-en-ligne-chaussures ">pas cher nike air max 2012 homme bleu noir en ligne chaussures</a>
adidas jacket blue and white http://www.livermoreblog.com/39/adidas-jacket-blue-and-white
air jordan 6 golden moments pack for sale
چهارشنبه 21 فروردین 1398 07:33 ب.ظ
<a href="http://www.superduperwebsite.com/20/free-air-jordans-online ">free air jordans online</a><a href="http://www.superduperwebsite.com/21/galaxy-pattern-air-max ">galaxy pattern air max</a><a href="http://www.superduperwebsite.com/22/nike-air-max-essential-1-navy-men-nike-air-max-essential-blue ">nike air max essential 1 navy men nike air max essential blue</a><a href="http://www.superduperwebsite.com/23/creative-recreations-cesario-lo-xvi ">creative recreations cesario lo xvi</a>
air jordan 6 golden moments pack for sale http://www.no18barristerschambers.com/3/air-jordan-6-golden-moments-pack-for-sale
nike air vengeance white black wolf grey metallic silver
چهارشنبه 21 فروردین 1398 07:32 ب.ظ
<a href="http://www.michianahomeandyardshow.com/17/nike-kyrie-2-effect-2 ">nike kyrie 2 effect 2</a><a href="http://www.michianahomeandyardshow.com/18/gray-air-jordan-1 ">gray air jordan 1</a><a href="http://www.michianahomeandyardshow.com/19/clae-footwear-collection-fall-winter-2011-lookbook ">clae footwear collection fall winter 2011 lookbook</a><a href="http://www.michianahomeandyardshow.com/2/nike-free-run-5.0-womens-white-sky-blue ">nike free run 5.0 womens white sky blue</a>
nike air vengeance white black wolf grey metallic silver http://www.3rjonesinsurance.com/25/nike-air-vengeance-white-black-wolf-grey-metallic-silver
nike kyrie 1 white black dark grey
چهارشنبه 21 فروردین 1398 07:32 ب.ظ
<a href="http://www.garethhughesbass.com/28/air-max-1-obsidian-blue ">air max 1 obsidian blue</a><a href="http://www.garethhughesbass.com/29/jordan-son-of-mars-stealthwhiteshaded-reduniversity-black ">jordan son of mars stealthwhiteshaded reduniversity black</a><a href="http://www.garethhughesbass.com/3/mens-salomon-s-lab-fellcross-yellow-gold ">mens salomon s lab fellcross yellow gold</a><a href="http://www.garethhughesbass.com/30/dark-pink-and-gray-woman-jordans ">dark pink and gray woman jordans</a>
nike kyrie 1 white black dark grey http://www.alberta-truck-welding.com/32/nike-kyrie-1-white-black-dark-grey
air max hyperfuse solar woman air max 90 hyperfuse solar red replica
چهارشنبه 21 فروردین 1398 07:32 ب.ظ
<a href="http://www.preventbullyingtulsa.com/39/nike-roshe-run-boots-womens ">nike roshe run boots womens</a><a href="http://www.preventbullyingtulsa.com/4/white-jordan-retro-1 ">white jordan retro 1</a><a href="http://www.preventbullyingtulsa.com/40/air-jordan-book-air-jordan-shoes ">air jordan book air jordan shoes</a><a href="http://www.preventbullyingtulsa.com/5/toddler-cheerleader-shoes ">toddler cheerleader shoes</a>
air max hyperfuse solar woman air max 90 hyperfuse solar red replica http://www.pool-forums.com/7/air-max-hyperfuse-solar-woman-air-max-90-hyperfuse-solar-red-replica
rihanna puma fenty bow purple pink
چهارشنبه 21 فروردین 1398 07:32 ب.ظ
<a href="http://www.mypooldata.com/35/cyber-monday-soccer ">cyber monday soccer</a><a href="http://www.mypooldata.com/36/jordan-air-force-boots-uae-air-force ">jordan air force boots uae air force</a><a href="http://www.mypooldata.com/37/mens-jordan-retro-4-cement ">mens jordan retro 4 cement</a><a href="http://www.mypooldata.com/38/nike-air-max-lunar90-volt ">nike air max lunar90 volt</a>
rihanna puma fenty bow purple pink http://www.hillcreststudents.com/28/rihanna-puma-fenty-bow-purple-pink
air jordan 1 armor varsity red
چهارشنبه 21 فروردین 1398 07:32 ب.ظ
<a href="http://www.thesouthwedgequarterly.com/35/jordan-2-2smooth-colorways ">jordan 2 2smooth colorways</a><a href="http://www.thesouthwedgequarterly.com/36/where-can-i-get-retro-jordans-online ">where can i get retro jordans online</a><a href="http://www.thesouthwedgequarterly.com/37/315122-172-nike-air-force-1-low-white-maize-c02043 ">315122 172 nike air force 1 low white maize c02043</a><a href="http://www.thesouthwedgequarterly.com/38/nike-air-max-express-footaction ">nike air max express footaction</a>
air jordan 1 armor varsity red http://www.research-together.com/29/air-jordan-1-armor-varsity-red
nike hypershift green yellow
چهارشنبه 21 فروردین 1398 07:31 ب.ظ
<a href="http://www.acceleratedproductionservice.com/6/nike-air-jordans-heels-the-new-ones ">nike air jordans heels the new ones</a><a href="http://www.acceleratedproductionservice.com/7/nike-air-max-thea-hot-lava-sunset-glow ">nike air max thea hot lava sunset glow</a><a href="http://www.acceleratedproductionservice.com/8/pink-and-white-huaraches ">pink and white huaraches</a><a href="http://www.acceleratedproductionservice.com/9/adidas-nmd-the-brand-with-three-stripes-black ">adidas nmd the brand with three stripes black</a>
nike hypershift green yellow http://www.fashionweekbrasil.com/12/nike-hypershift-green-yellow
nike hurache free 2012 qs
چهارشنبه 21 فروردین 1398 07:31 ب.ظ
<a href="http://www.upstudiohair.com/28/white-nike-flip-flops ">white nike flip flops</a><a href="http://www.upstudiohair.com/29/size-7-jordan-12-gamma ">size 7 jordan 12 gamma</a><a href="http://www.upstudiohair.com/3/adidas-shoes-nmd-olive ">adidas shoes nmd olive</a><a href="http://www.upstudiohair.com/30/nike-x-supreme-shoes ">nike x supreme shoes</a>
nike hurache free 2012 qs http://www.96americanreliableservices.com/7/nike-hurache-free-2012-qs
nike lunarepic low multicolor
چهارشنبه 21 فروردین 1398 07:31 ب.ظ
<a href="http://www.spaidisseny.com/39/nike-air-force-1-mid-white-gum ">nike air force 1 mid white gum</a><a href="http://www.spaidisseny.com/4/nike-jordan-cp3-ii ">nike jordan cp3 ii</a><a href="http://www.spaidisseny.com/40/384665002-air-jordan-6-retro-gs-lakers-blk-vrsty-prpl-white-vrsty-mz-a24020 ">384665002 air jordan 6 retro gs lakers blk vrsty prpl white vrsty mz a24020</a><a href="http://www.spaidisseny.com/5/white-air-max-yellow ">white air max yellow</a>
nike lunarepic low multicolor http://www.alpineayurveda.com/26/nike-lunarepic-low-multicolor
adidas nmd r1 primeknit city pack restock
چهارشنبه 21 فروردین 1398 07:30 ب.ظ
<a href="http://www.daprotisllc.com/17/nike-sportswear-august-releases-available-online ">nike sportswear august releases available online</a><a href="http://www.daprotisllc.com/18/mens-nike-air-max-87-sb-gold-blue ">mens nike air max 87 sb gold blue</a><a href="http://www.daprotisllc.com/19/jordan-shine-blackblack-689480010 ">jordan shine blackblack 689480010</a><a href="http://www.daprotisllc.com/2/nike-lebron-12-usa ">nike lebron 12 usa</a>
adidas nmd r1 primeknit city pack restock http://www.crittersinteractive.com/32/adidas-nmd-r1-primeknit-city-pack-restock
nike sb dunk low challenge red white university blue
سه شنبه 20 فروردین 1398 11:44 ب.ظ
<a href="http://www.add-mind.net/Shoes_17/womens-asics-gel-noosa-tri-10-white-red ">womens asics gel noosa tri 10 white red</a><a href="http://www.add-mind.net/Shoes_18/cheap-son-of-mars-air-jordans-mens-nike-dual-fusion-st-size-8.5 ">cheap son of mars air jordans mens nike dual fusion st size 8.5</a><a href="http://www.add-mind.net/Shoes_19/lebron-15-turquoise-for-sale ">lebron 15 turquoise for sale</a><a href="http://www.add-mind.net/Shoes_2/pink-womens-nike-air-max-torch ">pink womens nike air max torch</a>
[url=http://www.13reasonswhynot.net/Shoes_14/nike-sb-dunk-low-challenge-red-white-university-blue]nike sb dunk low challenge red white university blue[/url]
air jordan 14 retro bg
سه شنبه 20 فروردین 1398 11:44 ب.ظ
<a href="http://www.acaroofing.net/NHL_22/womens-filip-chytil-72-new-york-rangers-replica-jersey ">womens filip chytil 72 new york rangers replica jersey</a><a href="http://www.acaroofing.net/NHL_23/youth-kris-russell-4-edmonton-oilers-replica-custom-jersey ">youth kris russell 4 edmonton oilers replica custom jersey</a><a href="http://www.acaroofing.net/NHL_24/mens-zach-bogosian-47-buffalo-sabres-replica-custom-jersey ">mens zach bogosian 47 buffalo sabres replica custom jersey</a><a href="http://www.acaroofing.net/NHL_25/youth-yohann-auvitu-81-edmonton-oilers-breakaway-away-jersey ">youth yohann auvitu 81 edmonton oilers breakaway away jersey</a>
[url=http://www.thesparitual.net/Shoes_8/air-jordan-14-retro-bg]air jordan 14 retro bg[/url]
2017 18 replica jersey white neon green
سه شنبه 20 فروردین 1398 11:43 ب.ظ
<a href="http://www.emilaywhitening.net/MNS_40/youth-yohann-pele-16-marseille-jersey ">youth yohann pele 16 marseille jersey</a><a href="http://www.emilaywhitening.net/NCAAF_31/mens-breck-turner-33-eastern-michigan-eagles-jersey ">mens breck turner 33 eastern michigan eagles jersey</a><a href="http://www.emilaywhitening.net/NCAAF_32/youth-cameron-turner-16-chattanooga-mocs-jersey ">youth cameron turner 16 chattanooga mocs jersey</a><a href="http://www.emilaywhitening.net/NCAAF_33/youth-kurt-calhoun-59-eastern-washington-eagles-jersey ">youth kurt calhoun 59 eastern washington eagles jersey</a>
[url=http://www.laredobuilders.net/MNS_38/2017-18-replica-jersey-white-neon-green]2017 18 replica jersey white neon green[/url]
https://www.sheetplantassociation.com/content/cookies
شنبه 17 فروردین 1398 12:22 ب.ظ
ブランドコピー時計,スーパーコピー,ロレックススーパーコピー,ウブロ スーパーコピー,ブランド時計 コピー,
minecraft
جمعه 16 فروردین 1398 05:05 ق.ظ
What's up to all, since I am in fact eager of reading this weblog's post to be updated daily.
It includes fastidious information.
http://tinyurl.com/y2pjfr4l
چهارشنبه 14 فروردین 1398 02:08 ق.ظ
For hottest news you have to go to see the web and on the web I found this
website as a most excellent site for latest updates.
http://tinyurl.com/yymkxhmv
سه شنبه 13 فروردین 1398 10:35 ق.ظ
Yesterday, while I was at work, my cousin stole my iPad and tested to see if it can survive a twenty five foot
drop, just so she can be a youtube sensation. My iPad is now
destroyed and she has 83 views. I know this
is totally off topic but I had to share it with someone!
nike pg 1 flip the switch paul george
دوشنبه 13 اسفند 1397 07:09 ق.ظ
<a href="http://www.nlpfusion.top/25/mens-asics-gel-quantum-360-green-red ">mens asics gel quantum 360 green red</a><a href="http://www.nlpfusion.top/26/sneaker-resale-store ">sneaker resale store</a><a href="http://www.nlpfusion.top/27/raf-simons-x-adidas-originals-c-fall-winter-2014 ">raf simons x adidas originals c fall winter 2014</a><a href="http://www.nlpfusion.top/28/the-new-air-max-90 ">the new air max 90</a>
nike pg 1 flip the switch paul george http://www.702fashion.top/15/nike-pg-1-flip-the-switch-paul-george
air jordan 1 retro stealth
دوشنبه 13 اسفند 1397 07:09 ق.ظ
<a href="http://www.whatmakesgreat.top/4/green-bay-packers-hoodie-women ">green bay packers hoodie women</a><a href="http://www.whatmakesgreat.top/40/nike-tennis-classic-year-of-the-rabbit-colorways ">nike tennis classic year of the rabbit colorways</a><a href="http://www.whatmakesgreat.top/5/womens-nike-zoom-pegasus-31-coral ">womens nike zoom pegasus 31 coral</a><a href="http://www.whatmakesgreat.top/6/nike-free-5.0-v2-gold-green ">nike free 5.0 v2 gold green</a>
air jordan 1 retro stealth http://www.foodsecuresaskatchewan.top/37/air-jordan-1-retro-stealth
nike zoom vomero yellow grey nike air zoom vomero 11 neutral running shoe women grey orange
دوشنبه 13 اسفند 1397 07:09 ق.ظ
<a href="http://www.getmapdirections.net/28/leopard-print-jordans-size-7 ">leopard print jordans size 7</a><a href="http://www.getmapdirections.net/29/jordan-10s-size-14-dress-size-14-measurements ">jordan 10s size 14 dress size 14 measurements</a><a href="http://www.getmapdirections.net/3/new-nike-air-max-90-ice ">new nike air max 90 ice</a><a href="http://www.getmapdirections.net/30/adidas-jeans ">adidas jeans</a>
nike zoom vomero yellow grey nike air zoom vomero 11 neutral running shoe women grey orange http://www.nakedeyefilms.top/40/nike-zoom-vomero-yellow-grey-nike-air-zoom-vomero-11-neutral-running-shoe-women-grey-orange
adidas damian lillard purple orange
دوشنبه 13 اسفند 1397 07:08 ق.ظ
<a href="http://www.siestaboatrentals.com/201702/nike-kobe-rose-gold ">nike kobe rose gold</a><a href="http://www.siestaboatrentals.com/201703/nike-kwazi-action ">nike kwazi action</a><a href="http://www.siestaboatrentals.com/201704/mens-nike-free-6.0-green-black ">mens nike free 6.0 green black</a><a href="http://www.siestaboatrentals.com/201705/nike-mercurial-superfly-v-black ">nike mercurial superfly v black</a>
adidas damian lillard purple orange http://www.existence-web.top/18/adidas-damian-lillard-purple-orange
womens nike shox 2016 red blue 2016 red black black gray purple womens nike shox current peach white
دوشنبه 13 اسفند 1397 07:08 ق.ظ
<a href="http://www.texasgreenfest.top/36/kobe-bryant-gary-payton-talk-nike-kobe-9 ">kobe bryant gary payton talk nike kobe 9</a><a href="http://www.texasgreenfest.top/37/air-jordan-running ">air jordan running</a><a href="http://www.texasgreenfest.top/38/air-max-90-terra-humara ">air max 90 terra humara</a><a href="http://www.texasgreenfest.top/39/air-jordan-2-legends-of-summer ">air jordan 2 legends of summer</a>
womens nike shox 2016 red blue 2016 red black black gray purple womens nike shox current peach white http://www.davidcrawfordpa.top/14/womens-nike-shox-2016-red-blue-2016-red-black-black-gray-purple-womens-nike-shox-current-peach-white
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر


نمایش نظرات 1 تا 30


Admin Logo
themebox Logo