خبر گزاری جوانان ایران - آینه

فلسطین چگونه اشغال شد؟

تاریخ:شنبه 19 خرداد 1397-04:29 ب.ظ

فلسطین جزء سرزمین­هایی‌ است كه اولین تمدن­های بشری را در خود جای داده و دارای قدمت هزاران ساله است، اماكن مقدس بسیاری از سه دین آسمانی در آن وجود دارد كه اهمیت آن را دو چنان می‌نماید.

تهران- الکوثر:  براساس اسناد تاریخی، اقوام اولیه‌ای كه در نقاط مختلف این سرزمین سكونت داشته‌اند، عبارتنداز: ‌آموریان، آرمیان، كنعانیان و...

بنی اسرائیل بعد از این اقوام و در بعضی نقاط فلسطین زندگی كردند، البته هم زمان با چند قبیله عبری(بنی اسرائیل) ‌اقوام دیگری نیز مانند كلدانی‌ها،‌ آشوری‌ها و... در فلسطین زندگی می‌كردند، بنابراین ادعای آنها مبنی بر حق تاریخی بر سرزمین فلسطین صحیح نمی‌‌باشد.

صهیونیست­ها بیش از یك قرن و نیم پیش برای ایجاد اتحاد بین یهودیان سراسر دنیا حركت خود را آغاز كردند، آن‌ها در ابتدا شعار وطن یهودی در آرژانتین یا یكی از كشورهای آفریقایی (بیشتر اوگاندا مطرح بود) سردادند ولی بعدها این شعار برای همراهی و هماهنگ­تر كردن یهودیان سراسر دنیا (با دادن بار اعتقادی) متوجه فلسطین به عنوان سرزمین موعود! یهود شد.

این سرزمین تا زمان خلیفه دوم در دست رومی‌ها بود كه بوسیله پیمان‌نامه با صلح و آرامش و بدون خون‌ریزی بدست مسلمانان فتح شد و تا آخر دوران عثمانی‌ها جزء قلمرو حكومت‌های اسلامی و منطقه‌ای با اكثریت مسلمان و بدون هیچ مزاحمتی برای سایر ادیان بود.

سئوالی که در اینجا مطرح است این است که چرا صهیونیست ها خاورمیانه را انتخاب کردند؟

دلیل اول اینکه همه ادیان آسمانی که مردم را به توحید دعوت کردند ، پیامبران عظیم الشانی که مبعوث شدند ، به دنیا آمدند و به شهادت رسیدند ، در خاورمیانه قد علم کردند . حساسیت دوم موضوع نفت و انرژی است ، به طوریکه ۷۵% انرژی دنیا از خاورمیانه در حال تردد است .

عامل سوم اینکه خاور میانه قلب جهان اسلام است . این منطقه تراکم مسلمانان دنیا را در خود جای داده است و مسلمانان با توجه به دستورات دینی خود که آن ها را به خود اتکایی از مسیحیان و یهودیان و دوری از تبعیت از آن ها تشویق می کندو برعکس غربی ها مایل به تسلط بر تمام مردم دنیا از جمله مسلمانان بودند ، بنابراین برای تسلط و کنترل هرچه بیشتر مسلملنان به این نتیجه رسیدند که یهودیان را در این منطقه مستقر نمایند.

. عامل چهارم : موقعیت جفرافیایی است . جغرافیای خاورمیانه به گونه ای است که محل تلاقی چند قاره دنیا است در واقع قلب آسیا ، افریقا و اروپا است . نمی توان امروز از اقتدار سخن گفت ولی خاورمیانه را نادیده گرفت .

لذا وضعیت و مراحل اشغال این سرزمین مقدس به چهار مرحله تقسیم می­شود:‌

1. پیش از اشغال انگلیسی­ ها

تعداد یهودیان [در فلسطین] از 56 هزار نفر [یعنی معادل] 8درصد در مقابل 644 هزار فلسطینی، [معادل] 92 درصد تجاوز نمی‌كرد و میزان اراضی آنان هم به 2درصد می­رسید.

نخستین موج مهاجرت یهودیان در سال 1882میلادی(1261هجری شمسی) آغاز شد و تعداد مهاجران تا 1903 میلادی(1272هجری شمسی) به حدود 20 هزار نفر رسید.[در جنگ جهانی اول دولت عثمانی شكست خورده و كشور عثمانی تجزیه شده و بین قدرتهای بزرگ آن دوران، فرانسه و انگلیس تقسیم می‌شود] پس از اشغال فلسطین توسط انگلیس، در آوریل 1917میلادی(1286 هجری شمسی) بالفور ( وزیر امور خارجه انگلیس) وعده ایجاد میهن ملی یهود را در فلسطین به یهودیان وعده داد. 

پس از جنگ جهانی اول در سال 1919 میلادی مقارن با 1218 شمسی با شكست عثمانی و تجزیه این سرزمین پهناور اسلامی سرزمین فلسطین با توطئه انگلیسی‌ها به قیمومیت«سرپرستی» انگلیس در می‌آید.

قیمومیت یعنی اینكه مردم سرزمین آنقدر عقب مانده باشند كه نتوانند خود را اداره كنند،‌ بنابراین كشوری‌كه توانمند است می‌آید و به حساب كمك به آن سرزمین حكومت می‌كند و مردم آن سرزمین را در حكومت داری توانمند می‌كند و سرآخر سرزمین را به مردم همان سرزمین می‌سپارد

انگلیسی‌ها كه صهیونیست­های یهودی در آن نفوذ داشتند، در دوران قیمومیت اقدام به واگذاری زمین­های فلسطین به آژانس یهود كردند، در این بین این آژانس تلاش می‌كرد علاوه بر زمین­هایی كه انگلیسی‌ها به آنها می‌دهند با مسلمانان وارد معامله شوند و زمینهای آنها را خریداری كنند، از آنجا كه علمای وقت به اندیشه شوم این یهودیان پی برده بودند، ضمن آگاه ساختن مسلمانان،‌ حكم ارتداد و كشتن افرادی كه زمینهای خود را به یهودیان می­فروشند صادر كردند. صهیونیست‌ها به ناچار یا با ظاهری مسلمان و یا توسط وكلای مسیحی زمینهایی را از مسلمانان خریداری كردند با این حال تا سال 1948 یعنی 60 سال پیش كه انگلیسی­ها این سرزمین را ترك كرده و به صهیونیست­ها واگذار كردند و آنها اعلامیه استقلال اسرائیل را صادر كردند، نزدیك به 6/6 درصد كل سرزمین فعلی فلسطین را در اختیار داشتند در حالیكه قبل از اشغال فلسطین یهودیان تنها 2 درصد فلسطین را در اختیار داشتند. 

و اما پس از 1948 یك رشته اتفاقاتی رخ می‌دهد كه اسرائیل مناطق بیشتری را در اشغال خود در می‌آورد كه مهمترین آنها جنگ 1948 و 1967 است.

2. صدور قطعنامه سازمان ملل

صدور قطعنامه سازمان ملل متحد در 29/11/1947 در مورد تقسیم فلسطین به دو كشور فلسطینی و یهودی و تجزیه 54 درصد از سرزمین فلسطین.  54 درصد به صهیونیستها تعلق گرفت و مابقی به فلسطینیان.

3. از جنگ 1948 تا جنگ 1967

صهیونیست­ها در روز 15/5/1948، ساعاتی پس از اعلام پایان قیمومیت انگلیس، برپایی دولت خود را اعلام كردند و جنگ بین باندهای تروریستی صهیونیستی و فلسطینیان آغاز شد،ارتش­های عربی به حمایت از ملت فلسطین وارد نبرد با صهیونیست­ها شدند ولی چون آمادگی برای این جنگ نداشتند، شكست خوردند، البته وابستگی این ارتش‌ها به ویژه فرماندهان آن‌ها به استعمار انگلیس نیز در ناكارآمدی آنان بسیار مؤثر بود.

« پس از اعلام موجودیت رژیم اشغالگر قدس و توسط بن گوریون، اولین جنگی كه این رژیم علیه فلسطین و كشورهای عربی منطقه به راه انداخت به جنگ 1948 معروف است. در طی این جنگ صهیونیستها 78 درصد كل خاك فلسطین را به اشغال خود در آوردند. در اثر این جنگ، نخستین مرحله آوارگی بزرگ مسلمانان فلسطین به وقوع پیوست. طی آن حدود یك میلیون فلسطینی از مجموع یك میلیون و نهصد هزار فلسطینی در آنزمان آواره شدند. حدود 200000 تن از مسلمانان فلسطین به نوار غزه مهاجرت كردند و 496000 تن به اردن و 100000 تن به لبنان و 85000 تن به سوریه و 20000 تن به مصر و عراق كوچ كردند»، «در سالهای 1953 و 1950 کنست رژیم صهیونیستی قوانینی را مبنی بر مصادره اراضی فلسطینی ها به تصویب رساند.»

هنگام شروع جنگ 1948 تعداد فلسطینیان به 000/056/2 در مقابل 000/650 یهودی می­رسید. بخش اعظم افزایش جمعیت یهودی در اثر مهاجرت‌های مورد حمایت نیروهای اشغالگر انگلیسی بوده‌‌است. یهودیان كه تنها 66/5 درصد از اراضی فلسطین را در اختیار داشتند، در طول دوره قیمومیت انگلیس، ‌بر 11 درصد از سرزمین و از جمله 191 روستا و 7 شهر با زور مستولی شدند. سرانجام با اشغال تقریباً 4/3 (سه چهارم) خاك فلسطین در جنگ 1948، نیمی از فلسطینیان از سرزمین و خانه و كاشانه خود رانده شدند و به صورت آوارگان در اردوگاه­ها به حیات خود ادامه دادند.

4. پس از جنگ 1967م (1346ش) اعراب و اسرائیل معروف به جنگ شش روزه

صهیونیست­ها در جنگ ژوئن 1967م با قیمانده فلسطین را همراه با شبه جزیره سینای مصر و ارتفاعات جولان سوریه به اشغال خود درآوردند. مجموع سرزمین­های عربی زیر سلطه صهیونیست‌ها به 89359 كیلومتر مربع یعنی چهار برابر زمینهای اشغال شده پیش از جنگ 1967م رسید. پیش از جنگ، فلسطینی­ها 25/2میلیون نفر یعنی 70 درصد از جمعیت را در مقابل 30 درصد یهودیان- كه این درصد در اثر مهاجرت یهودیان از سراسر دنیا بود- تشكیل می­دادند. در طول این جنگ بیش از 410 هزار فلسطینی آواره شدند.اسكان صهیونیست‌ها در كرانه باختری و نوار غزه با احداث نخستین شهرك به نام كفر عتصیون در كرانه باختری در 25/11/67 آغاز شد و تنها در سال اول اشغال، 14 شهرك احداث و 12270 مهاجر یهودی در آن­ها اسكان یافتند.

5. آخرین جنگ اعراب و اسرائیل و آغاز روند سازش

انور سادات، رئیس ­جمهور مصر اولین دولتمرد عربی بود كه پس از جنگ 1973م[13][10] (1352هـ .ش) اعراب و اسرائیل معروف به جنگ رمضان با اسرائیل سازش كرد و آن­ را به رسمیت شناخت و با عقد قرارداد سازش (كمپ دیوید) با این رژیم، موجبات یاس و ناامیدی امت عربی را در مبارزه با اسرائیل و آزادسازی فلسطین فراهم كرد. حضرت امام(ره) بارها این حركت خائنانه به آرمان فلسطین و امت اسلامی را تقبیح كردند. ایشان در موضع خود نسبت به صلح انورسادات فرمودند: «من جداً اقدامات انورسادات ( توافقات كمپ دیوید) را محكوم می‌كنم، سادات با قبول صلح با اسرائیل وابستگی خود را به دولت استعمارگر آمریكا آشكارتر نمود و ملت مصر باید دست این خیانتكار _انورسادات_ را از كشور خود قطع كند و ننگ سرسپردگی به آمریكا و صهیونیسم را از ملت بزداید

نقش ایران چه تأثیری در حركت و پیروزی­های ملت فلسطین داشته است؟

بی­ تردید انقلاب اسلامی ایران نه تنها در انقلاب اسلامی مردم فلسطین نقش بسزایی داشته، بلکه نقش محوری در بیداری و هوشیاری جهان اسلام نیز داشته است. انقلاب اسلامی ایران تبدیل به الگویی برای اسلام‌خواهی، استكبارستیزی و آرمان تشکیل حکومت اسلامی در بین ملت‌های اسلامی شده به گونه‌ای که اردوگاه غرب و سران غیر مردم­سالار عرب را به چالش و واکنش کشانده‌است. آن‌ها به خوبی دریافتند که بیداری جهان اسلام با این همه پتانسیل به ضرر غرب و استمرار حکومت سران غیر مردم سالار عرب خواهد بود. انقلاب اسلامی تأثیر عمیقی برملت مسلمان فلسطین در زمینه بازگشت به آموزه­ های دین، امیدوار شدن به توانایی­های خود، الگو قرار دادن نظام اسلامی توسط مبارزان فلسطینی، قرار دادن مسجد به عنوان پایگاه اصلی مبارزه با دشمنان، سامان دادن وحدت بر محور اسلام و شكل­گیری گروههای جهادی (چون حماس و جهاد اسلامی) به جای گذاشته است كه انتفاضه، محصول تأثیرپذیری مبارزات ملت فلسطین از انقلاب اسلامی است. مدیریت بحران فلسطین تا مدت مدیدی به دست دولت‌های عربی و رهبران سازمان‌های چریکی فلسطینی قرار داشته است ولی آن‌ها نتوانسته­اند در معادله موجود تغییری پدید آورند. با پیروزی انقلاب اسلامی ایران و رهنمود حضرت امام خمینی(ره)که از دریچه مقاومت اسلامی و سازش ناپذیری با اسرائیل به مساله فلسطین می­نگریست، تحولات بسیاری در این مسئله بوجود آمد. پیروزی جنبش حزب­الله در لبنان مرهون اندیشه امام خمینی (ره) است. به گفته سید حسن نصرالله پایه اساس ایده مقاومتی كه در این كشور شروع شد و به حركت درآمد در عمق، قدرت، فعالیت و جدیت خود به امام خمینی (ره) بر می­گردد و اوست كه همه این ابعاد را به مقاومت بخشید و عقب­نشینی بدون قید و شرط رژیم صهیونیستی در سال 2000 از این کشور، یکی از مهمترین پیروزی­های آن‌ها بر رژیم صهیونیستی است که توسط اسلام­گرایان بدست آمد. عقب­نشینی اسرائیل از نوار غزه در سال 2005 نیز مدیون جریان مقاومت اسلامی فلسطین است که در اقدام بعدی با پیروزی در انتخابات، زمام امور دولت را در دست گرفت و مشروعیت انتخاباتی را در كنار مشروعیت انقلابی از آن خود ساخت. این تحولات عمدتاً مدیون تفکر امام خمینی(ره) است که اندیشه اسلام انقلابی و مبارزه را اساس حرکت برای آزدسازی فلسطین قرار داد و جریان مقاومت اسلامی را در منطقه گسترش داد. رهبر شهیدجنبش جهاد اسلامی دکتر فتحی شقاقی در رابطه با نقش انقلاب ایران و تأثیر آن بر مبارزات مردم فلسطین گفته است:« هیچ چیز به اندازه انقلاب امام خمینی(ره) نتوانست ملت فلسطین را به هیجان آورد و احساسات آن­ها را برانگیزد و امید را در دل­هایشان زنده كند. با پیروزی انقلاب ­اسلامی ما به خود آمدیم و دریافتیم كه آمریكا و اسرائیل نیز قابل شكست هستند، ما فهمیدیم كه با الهام از دین اسلام می­توانیم معجزه كنیم و از این رو ملت مجاهدمان در فلسطین، انقلاب اسلامی و جمهوری اسلامی را به دیده تقدیر می­نگرند و امام خمینی(ره) را از رهبران جاوید تاریخ اسلام می­دانند.
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 
mens josh watson 55 colorado state rams jersey
چهارشنبه 28 فروردین 1398 04:40 ب.ظ
<a href="http://www.american-movers.net/MNS_36/youth-luca-zidane-30-real-madrid-jersey ">youth luca zidane 30 real madrid jersey</a><a href="http://www.american-movers.net/MNS_37/mens-rub%c3%a9n-blanco-13-celta-vigo-jersey ">mens rub茅n blanco 13 celta vigo jersey</a><a href="http://www.american-movers.net/MNS_38/youth-taylor-williams-54-milwaukee-brewers-player-jersey ">youth taylor williams 54 milwaukee brewers player jersey</a><a href="http://www.american-movers.net/MNS_39/youth-antonio-mirante-83-bologna-jersey ">youth antonio mirante 83 bologna jersey</a>
mens josh watson 55 colorado state rams jersey http://www.kupproje.net/NCAAF_31/mens-josh-watson-55-colorado-state-rams-jersey
2018 mens nike air max 90 hal black black medium olive flat silver
چهارشنبه 28 فروردین 1398 04:40 ب.ظ
<a href="http://www.tri-citiesspineinjury.net/NHL_22/youth-john-quenneville-47-new-devils-authentic-home-jersey ">youth john quenneville 47 new devils authentic home jersey</a><a href="http://www.tri-citiesspineinjury.net/NHL_23/mens-curtis-lazar-20-calgary-flames-breakaway-away-jersey ">mens curtis lazar 20 calgary flames breakaway away jersey</a><a href="http://www.tri-citiesspineinjury.net/NHL_24/youth-michael-amadio-52-los-angeles-kings-authentic-player-jersey ">youth michael amadio 52 los angeles kings authentic player jersey</a><a href="http://www.tri-citiesspineinjury.net/NHL_25/mens-brock-nelson-29-new-york-islanders-breakaway-away-jersey ">mens brock nelson 29 new york islanders breakaway away jersey</a>
2018 mens nike air max 90 hal black black medium olive flat silver http://www.leshotelsparisiens.net/Shoes_6/2018-mens-nike-air-max-90-hal-black-black-medium-olive-flat-silver
nike air max sale black friday
چهارشنبه 28 فروردین 1398 04:39 ب.ظ
<a href="http://www.healthybodsquad.net/Shoes_17/v-day-jordans-02-14-14-for-w ">v day jordans 02 14 14 for w</a><a href="http://www.healthybodsquad.net/Shoes_18/jordan-chicago-10-size-4.5y ">jordan chicago 10 size 4.5y</a><a href="http://www.healthybodsquad.net/Shoes_19/womens-new-balance-420-green ">womens new balance 420 green</a><a href="http://www.healthybodsquad.net/Shoes_2/supra-skytop-zebra ">supra skytop zebra</a>
nike air max sale black friday http://www.techsmartsystems.net/Shoes_17/nike-air-max-sale-black-friday
https://ratsgymnasium-bielefeld.de/index.php/kontakt/datenschutz
چهارشنبه 28 فروردین 1398 08:39 ق.ظ
ブランドスーパーコピー専門店
tinyurl.com
یکشنبه 18 فروردین 1398 04:16 ب.ظ
Hi, of course this piece of writing is really good and I have learned lot of things from
it regarding blogging. thanks.
http://www.happyescorts.com/links
یکشنبه 18 فروردین 1398 12:03 ب.ظ
エルメス等のコピーバッグとコピーブランド時計ロレックス、オメガ、ブルカリ等のブランド時計とブランドコピー
http://tinyurl.com/
پنجشنبه 15 فروردین 1398 09:56 ق.ظ
First off I would like to say superb blog! I had a quick question in which I'd like to
ask if you don't mind. I was curious to find out how you center yourself and clear your thoughts before writing.
I have had trouble clearing my thoughts in getting my ideas out there.

I do take pleasure in writing but it just seems like the first 10 to 15 minutes are
wasted just trying to figure out how to begin. Any
ideas or hints? Thanks!
adp corporate offices
پنجشنبه 15 فروردین 1398 02:30 ق.ظ
<a href="http://www.sleepinginsomniac.net/Shoes_6/nike-air-max-flyknit-limited-edition ">nike air max flyknit limited edition</a><a href="http://www.sleepinginsomniac.net/Shoes_7/cavs-air-jordan-5-low ">cavs air jordan 5 low</a><a href="http://www.sleepinginsomniac.net/Shoes_8/jordan-true-flight-pink-for-sale ">jordan true flight pink for sale</a><a href="http://www.sleepinginsomniac.net/Shoes_9/air-jordan-viii-8-low-womens-black-zest-varsity-red-sample ">air jordan viii 8 low womens black zest varsity red sample</a>
adp corporate offices http://www.secularcensus.net/Shoes_2/adp-corporate-offices
womens nike free 3.0 v4 pink grey
پنجشنبه 15 فروردین 1398 02:30 ق.ظ
<a href="http://www.campnotredame.net/Shoes_17/air-jordan-13-new ">air jordan 13 new</a><a href="http://www.campnotredame.net/Shoes_18/adidas-nmd-black-mesh ">adidas nmd black mesh</a><a href="http://www.campnotredame.net/Shoes_19/air-jordan-olive-9-og ">air jordan olive 9 og</a><a href="http://www.campnotredame.net/Shoes_2/vente-en-gros-fournisseurs-de-formateurs-nike-air-huarache-high-top-marron-lether-baskets ">vente en gros fournisseurs de formateurs nike air huarache high top marron lether baskets</a>
womens nike free 3.0 v4 pink grey http://www.epicreel.net/Shoes_5/womens-nike-free-3.0-v4-pink-grey
big and tall game taquan mizzell 33 chicago bears jersey
پنجشنبه 15 فروردین 1398 02:30 ق.ظ
<a href="http://www.multi-family-office.net/Shoes_6/dee-ricky-x-pony-topstar-hi-for-foot-locker-europe ">dee ricky x pony topstar hi for foot locker europe</a><a href="http://www.multi-family-office.net/Shoes_7/shoes-air-max-grey-white-nike-air-max-90-nike-air-max-essential-wheretoget ">shoes air max grey white nike air max 90 nike air max essential wheretoget</a><a href="http://www.multi-family-office.net/Shoes_8/neon-color-air-jordans ">neon color air jordans</a><a href="http://www.multi-family-office.net/Shoes_9/nike-sb-zoom-stefan-janoski-red ">nike sb zoom stefan janoski red</a>
big and tall game taquan mizzell 33 chicago bears jersey http://www.centersthairrazors.net/NFL_28/big-and-tall-game-taquan-mizzell-33-chicago-bears-jersey
mens miles plumlee 18 atlanta hawks black jersey
پنجشنبه 15 فروردین 1398 02:29 ق.ظ
<a href="http://www.perronconstruction.net/NCAAF_34/mens-jake-fuzak-59-buffalo-bulls-jersey ">mens jake fuzak 59 buffalo bulls jersey</a><a href="http://www.perronconstruction.net/NCAAF_35/youth-ian-biddle-47-washington-huskies-jersey ">youth ian biddle 47 washington huskies jersey</a><a href="http://www.perronconstruction.net/NFL_26/mens-elite-lucky-whitehead-82-new-york-jets-jersey ">mens elite lucky whitehead 82 new york jets jersey</a><a href="http://www.perronconstruction.net/NFL_27/womens-legend-mike-matthews-62-miami-dolphins-jersey ">womens legend mike matthews 62 miami dolphins jersey</a>
mens miles plumlee 18 atlanta hawks black jersey http://www.airwell-giuliano.net/MNS_37/mens-miles-plumlee-18-atlanta-hawks-black-jersey
air jordan 6 k liege
پنجشنبه 15 فروردین 1398 02:29 ق.ظ
<a href="http://www.fmlaeti.net/Shoes_1/nike-lunar-10-womens-lacrosse-stick ">nike lunar 10 womens lacrosse stick</a><a href="http://www.fmlaeti.net/Shoes_10/air-jordan-super-fly-shoes ">air jordan super fly shoes</a><a href="http://www.fmlaeti.net/Shoes_11/nike-sb-lunar-gato-for-sale ">nike sb lunar gato for sale</a><a href="http://www.fmlaeti.net/Shoes_12/nike-womens-air-max-95 ">nike womens air max 95</a>
air jordan 6 k liege http://www.conpequesenzgz.net/Shoes_2/air-jordan-6-k-liege
nike regime sb
پنجشنبه 15 فروردین 1398 02:28 ق.ظ
<a href="http://www.noctematerassi.net/MNS_36/mens-aaron-brooks-30-minnesota-timberwolves-black-jersey ">mens aaron brooks 30 minnesota timberwolves black jersey</a><a href="http://www.noctematerassi.net/MNS_37/mens-los-angeles-angels-mike-trout-majestic-white-fashion-2016-memorial-day-flex-base-jersey ">mens los angeles angels mike trout majestic white fashion 2016 memorial day flex base jersey</a><a href="http://www.noctematerassi.net/MNS_38/womens-chicago-cubs-kris-bryant-majestic-royal-2018-spring-training-cool-base-player-jersey ">womens chicago cubs kris bryant majestic royal 2018 spring training cool base player jersey</a><a href="http://www.noctematerassi.net/MNS_39/youth-giannis-antetokounmpo-34-milwaukee-bucks-hunter-green-jersey ">youth giannis antetokounmpo 34 milwaukee bucks hunter green jersey</a>
nike regime sb http://www.thechristiantreatmentcenter.net/Shoes_11/nike-regime-sb
http://tinyurl.com/y5xm8fhe
سه شنبه 13 فروردین 1398 02:10 ب.ظ
Keep on working, great job!
http://goo.gl/8r1Yuu
سه شنبه 13 فروردین 1398 03:17 ق.ظ
Hurrah, that's what I was searching for, what a information! present here at this website, thanks
admin of this web site.
air jordan retro 3 red bred air jordan retro 3 red bred
شنبه 3 فروردین 1398 12:32 ق.ظ
<a href="http://www.badaia-bike-marathon.com/39/authentic-jordan-shoes-wholesale-price-air-jordan-5-finish-line ">authentic jordan shoes wholesale price air jordan 5 finish line</a><a href="http://www.badaia-bike-marathon.com/4/nike-air-presto-skull-womens-white ">nike air presto skull womens white</a><a href="http://www.badaia-bike-marathon.com/40/nike-air-max-tn-china-china-aliexpress-wholesale-cheap-high-quality-2017-nike-air-max-tn-plus-txt-men-blue-white ">nike air max tn china china aliexpress wholesale cheap high quality 2017 nike air max tn plus txt men blue white</a><a href="http://www.badaia-bike-marathon.com/5/nike-air-max-1991 ">nike air max 1991</a>
air jordan retro 3 red bred air jordan retro 3 red bred http://www.iskymedia.com/26/air-jordan-retro-3-red-bred-air-jordan-retro-3-red-bred
nike air max zero chnh h ng giy nike air max zero tr ng xanh nam chnh h ng
شنبه 3 فروردین 1398 12:32 ق.ظ
<a href="http://www.greatdealmovers.com/36/air-jordan-5-retro-gs-pink-citrus-black-sale ">air jordan 5 retro gs pink citrus black sale</a><a href="http://www.greatdealmovers.com/37/nike-free-flyknit-4.0-black-image-of-a-closer-look-at-the-nike-free-4.0-flyknit ">nike free flyknit 4.0 black image of a closer look at the nike free 4.0 flyknit</a><a href="http://www.greatdealmovers.com/38/buy-air-jordan-sport-blue-6-air-jordan-sport-blue-6-release-date ">buy air jordan sport blue 6 air jordan sport blue 6 release date</a><a href="http://www.greatdealmovers.com/39/stella-mccartney-adidas-pure-boost-x-bright-red ">stella mccartney adidas pure boost x bright red</a>
nike air max zero chnh h ng giy nike air max zero tr ng xanh nam chnh h ng http://www.retirementmentors.com/12/nike-air-max-zero-chnh-h-ng-giy-nike-air-max-zero-tr-ng-xanh-nam-chnh-h-ng
cleveland browns store
شنبه 3 فروردین 1398 12:32 ق.ظ
<a href="http://www.foodsecuresaskatchewan.top/28/air-jordan-11-retro-red-pe-carmelo-anthony-red-white ">air jordan 11 retro red pe carmelo anthony red white</a><a href="http://www.foodsecuresaskatchewan.top/29/50-cent-rocks-air-jordan-4-cavs ">50 cent rocks air jordan 4 cavs</a><a href="http://www.foodsecuresaskatchewan.top/3/black-and-grey-nike-dunks-high-black-and-grey-nike-air-max ">black and grey nike dunks high black and grey nike air max</a><a href="http://www.foodsecuresaskatchewan.top/30/air-max-1-mens ">air max 1 mens</a>
cleveland browns store http://www.eastcobbtennis.net/36/cleveland-browns-store
jordan shoes spizike black
شنبه 3 فروردین 1398 12:32 ق.ظ
<a href="http://www.davidcrawfordpa.top/24/jordan-cp3.iv-official-unveiling ">jordan cp3.iv official unveiling</a><a href="http://www.davidcrawfordpa.top/25/comme-des-garcons-low-top-converse ">comme des garcons low top converse</a><a href="http://www.davidcrawfordpa.top/26/real-jordans-shoe-for-sale ">real jordans shoe for sale</a><a href="http://www.davidcrawfordpa.top/27/newest-jordans-for-women ">newest jordans for women</a>
jordan shoes spizike black http://www.marydesigns.net/18/jordan-shoes-spizike-black
nike air max 1 wmns sp
جمعه 2 فروردین 1398 04:32 ب.ظ
<a href="http://www.5rollingridgelandscapingllc.com/20/nike-air-max-90-white-and-burgundy ">nike air max 90 white and burgundy</a><a href="http://www.5rollingridgelandscapingllc.com/21/jordan-cement-4-white-buy ">jordan cement 4 white buy</a><a href="http://www.5rollingridgelandscapingllc.com/22/silver-converse-shoes ">silver converse shoes</a><a href="http://www.5rollingridgelandscapingllc.com/23/nike-sportswear-unveils-new-sneaker-boot-collection5 ">nike sportswear unveils new sneaker boot collection5</a>
nike air max 1 wmns sp http://www.py-conseil.com/35/nike-air-max-1-wmns-sp
nike foamposite silver
جمعه 2 فروردین 1398 04:31 ب.ظ
<a href="http://www.iwi-studios.com/31/cheap-junior-air-jordans ">cheap junior air jordans</a><a href="http://www.iwi-studios.com/32/zlatan-soccer-cleats ">zlatan soccer cleats</a><a href="http://www.iwi-studios.com/33/nike-zoom-structure-20-green-pink ">nike zoom structure 20 green pink</a><a href="http://www.iwi-studios.com/34/nike-air-flight-classic-matte-silver-white-varsity-royal ">nike air flight classic matte silver white varsity royal</a>
nike foamposite silver http://www.4allanjeffries.com/12/nike-foamposite-silver
nike roshe run slip womens white
جمعه 2 فروردین 1398 04:30 ب.ظ
<a href="http://www.pulse-experience.com/35/2014-men-jordans-pink ">2014 men jordans pink</a><a href="http://www.pulse-experience.com/36/reebok-ventilator-supreme-x-camron-fleebok-2 ">reebok ventilator supreme x camron fleebok 2</a><a href="http://www.pulse-experience.com/37/pink-nike-air-max-95-air-jordan-air-max-2015 ">pink nike air max 95 air jordan air max 2015</a><a href="http://www.pulse-experience.com/38/authentic-air-jordan-10-ovo-black-760-click-image-to-close ">authentic air jordan 10 ovo black 760 click image to close</a>
nike roshe run slip womens white http://www.lammertinkschilders.com/3/nike-roshe-run-slip-womens-white
nike air max women 2012 black
جمعه 2 فروردین 1398 04:29 ب.ظ
<a href="http://www.plohohorosho.com/28/jordan-air-1-mid-basketball ">jordan air 1 mid basketball</a><a href="http://www.plohohorosho.com/29/black-air-max-2013-black-air-max-360 ">black air max 2013 black air max 360</a><a href="http://www.plohohorosho.com/3/nike-kobe-10-elite-yellow-pink ">nike kobe 10 elite yellow pink</a><a href="http://www.plohohorosho.com/30/off-white-x-nike-air-vapormax-white-total-orange-black ">off white x nike air vapormax white total orange black</a>
nike air max women 2012 black http://www.jesusadrianza.com/13/nike-air-max-women-2012-black
nike free rn distance on feet
پنجشنبه 23 اسفند 1397 12:33 ق.ظ
<a href="http://www.drguyditommaso.com/17/adidas-samoa-vintage-pigskin ">adidas samoa vintage pigskin</a><a href="http://www.drguyditommaso.com/18/london-air-max-2013 ">london air max 2013</a><a href="http://www.drguyditommaso.com/19/buy-air-jordan-v ">buy air jordan v</a><a href="http://www.drguyditommaso.com/2/nike-air-max-new-2012 ">nike air max new 2012</a>
[url=http://www.bucurestiexpat.top/34/nike-free-rn-distance-on-feet]nike free rn distance on feet[/url]
nike mercurial superfly 4 metal flash pack
پنجشنبه 23 اسفند 1397 12:33 ق.ظ
<a href="http://www.cadorathgroup.top/24/adidas-y-boxing-shoe ">adidas y boxing shoe</a><a href="http://www.cadorathgroup.top/25/nike-kd-10-fingerprint-897815-001 ">nike kd 10 fingerprint 897815 001</a><a href="http://www.cadorathgroup.top/26/mens-salomon-fell-raiser-yellow-silver ">mens salomon fell raiser yellow silver</a><a href="http://www.cadorathgroup.top/27/nike-air-max-2012-boys-womens-nike-air-max-2012 ">nike air max 2012 boys womens nike air max 2012</a>
[url=http://www.artsignia.com/201504/nike-mercurial-superfly-4-metal-flash-pack]nike mercurial superfly 4 metal flash pack[/url]
nike air max 2016 red grey
پنجشنبه 23 اسفند 1397 12:33 ق.ظ
<a href="http://www.retirementmentors.com/32/nike-air-max-2011-white-red ">nike air max 2011 white red</a><a href="http://www.retirementmentors.com/33/air-max-1-cooler ">air max 1 cooler</a><a href="http://www.retirementmentors.com/34/back-to-the-future-shoes-release-date ">back to the future shoes release date</a><a href="http://www.retirementmentors.com/35/jordan-fly-23-womens ">jordan fly 23 womens</a>
[url=http://www.remodelvirginia.club/28/nike-air-max-2016-red-grey]nike air max 2016 red grey[/url]
air jordan retro 12 camel
پنجشنبه 23 اسفند 1397 12:33 ق.ظ
<a href="http://www.espaciodhyana.top/1/black-yellow-nike-shox-r6-children-jordan-shoes-for-cheap ">black yellow nike shox r6 children jordan shoes for cheap</a><a href="http://www.espaciodhyana.top/10/euro-hiker-timberlands ">euro hiker timberlands</a><a href="http://www.espaciodhyana.top/11/adidas-harden-vol.-2-cool-grey ">adidas harden vol. 2 cool grey</a><a href="http://www.espaciodhyana.top/12/nike-air-force-1-high-premium-king-james-more-pictures ">nike air force 1 high premium king james more pictures</a>
[url=http://www.alleghenyperio.net/35/air-jordan-retro-12-camel]air jordan retro 12 camel[/url]
new balance 990 orange purple
پنجشنبه 23 اسفند 1397 12:33 ق.ظ
<a href="http://www.asfotech.net/6/team-usas-best-sneakers-complex3 ">team usas best sneakers complex3</a><a href="http://www.asfotech.net/7/jordan-1-gray-pink-an-black ">jordan 1 gray pink an black</a><a href="http://www.asfotech.net/8/womens-nike-zoom-structure-18-wine ">womens nike zoom structure 18 wine</a><a href="http://www.asfotech.net/9/womens-asics-gel-noosa-tri-7-royal-blue ">womens asics gel noosa tri 7 royal blue</a>
[url=http://www.aleutianadventures.net/22/new-balance-990-orange-purple]new balance 990 orange purple[/url]
vibram fivefingers komodo pink yellow
پنجشنبه 23 اسفند 1397 12:33 ق.ظ
<a href="http://www.everyaugustuntilacure.org/201605/nike-lunar-gato-hitam ">nike lunar gato hitam</a><a href="http://www.everyaugustuntilacure.org/201606/air-jordan-reveal-pink ">air jordan reveal pink</a><a href="http://www.everyaugustuntilacure.org/201607/nike-roshe-one-women ">nike roshe one women</a><a href="http://www.everyaugustuntilacure.org/201608/nike-free-og-14-woven-off-white ">nike free og 14 woven off white</a>
[url=http://www.montessorinow.net/17/vibram-fivefingers-komodo-pink-yellow]vibram fivefingers komodo pink yellow[/url]
adidas zx flux orange black adidas uk adidas originals zx flux mens shoes black orange adidas zx flux outlet
پنجشنبه 23 اسفند 1397 12:32 ق.ظ
<a href="http://www.montessorinow.net/10/air-jordan-melo-black-green ">air jordan melo black green</a><a href="http://www.montessorinow.net/11/shoe-resale-websites ">shoe resale websites</a><a href="http://www.montessorinow.net/12/air-max-95-dyn-usa-blue-red ">air max 95 dyn usa blue red</a><a href="http://www.montessorinow.net/13/air-jordan-v-usa-carmelo-anthony-pe ">air jordan v usa carmelo anthony pe</a>
[url=http://www.cambridgerx.net/33/adidas-zx-flux-orange-black-adidas-uk-adidas-originals-zx-flux-mens-shoes-black-orange-adidas-zx-flux-outlet]adidas zx flux orange black adidas uk adidas originals zx flux mens shoes black orange adidas zx flux outlet[/url]
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر


نمایش نظرات 1 تا 30


Admin Logo
themebox Logo